Kauno klinikų oftalmologams – PSO įvertinimas: prof. Ingrida Janulevičienė drauge su kolegomis iš įvairių šalių rengs tarptautines rekomendacijas

Rubrikos: Diagnostika ir gydymas, Naujienos

Pasaulio sveikatos organizacija pradės rengti oftalmologijoje taikomų intervencijų sąrašą, naudojamą kaip bendro pobūdžio rekomendacijas, leidžiančias pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams. Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pateko tarp dvylikos akių ligų specialistų iš įvairių pasaulio valstybių, rengsiančių šį sąrašą, praneša Kauno klinikos.

„Stengiamės užtikrinti tolygų pacientų patekimą ir paslaugų prieinamumą, tačiau pasitaiko atvejų, kai pacientai, kuriems reikia aukštesnio lygio akių priežiūros paslaugų, nepatenka į specializuotus centrus, – pasakoja prof. dr. I. Janulevičienė. – Šis paketas pacientams leis žinoti, koks akių ligų gydymas yra galimas. Jei pacientams bus reikalingas gydymas, kurio kol kas suteikti negalime, turėsime dokumentą, kuriuo remiantis sieksime praplėsti gydymo paslaugų apimtis.“

Pasak prof. dr. I. Janulevičienės, sudarytas sąrašas leis įvairioms pasaulio valstybėms lengviau apsispręsti, kokioms akių procedūroms ir intervencijoms teikti prioritetą, kuria kryptimi vykdyti šalies sveikatos politiką ir kaip planuoti šalies sveikatos priežiūrai skirtą biudžetą.

„Jungtinių Tautų Organizacijos tvarios plėtros gairėse akių priežiūra yra ypatingai reikšminga sritis, kalbant apie sveikatą, gerovę, gyvenimo kokybę. Tai reiškia, kad visiems žmonėms turi būti prieinamos kokybiškos akių priežiūros paslaugos nepriklausomai nuo geografinių ypatybių, rasinių ar finansinių sunkumų. Visi ištekliai turi būti sutelkti saugios ir efektyvios akių sveikatos priežiūros užtikrinimui“, – teigia gydytoja oftalmologė.

Anot prof. dr. I. Janulevičienės, oftalmologinė pagalba – specializuota, o jai reikia ne tik specialistų, tačiau ir tam tikros aparatūros, kuri dažnai būna netolygiai paskirstoma įvairiose pasaulio valstybėse. Sukurtas aprašas turėtų padėti planuoti finansinius išteklius, perkant sudėtingą aparatūrą, teikiant specializuotas paslaugas ir intervencijas.

„Šis kvietimas tiek Kauno klinikoms, tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitetui yra reikšmingas pasiekimas tarptautinėje erdvėje – būti vienu iš dvylikos pasaulyje, atstovauti regionui ir institucijai“, – sako prof. dr. I. Janulevičienė.

Kauno klinikų Akių ligų klinika – didžiausia oftalmologines paslaugas teikianti įstaiga Lietuvoje, todėl būtent čia yra atliekamos skirtingo sudėtingumo akių priežiūros intervencijos, teikiama pagalba onkologinėmis ir retomis akių ligomis sergantiems pacientams. Tai vienintelė klinika Lietuvoje, kurioje atliekamos intraokulinės operacijos vaikams. Čia sėkmingai derinama unikali gydytojų patirtis ir naujausi diagnostikos bei gydymo metodai.

 

Parašykite mums

Rekvizitai

VŠĮ Viktorijos leidyba

Įmonės kodas : 125011888

redaktorius@onkologopuslapiai.lt