JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall globos tradicinį labdaros renginį

Rubrikos: Naujienos, Pasikalbėkime

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) jau dešimtą kartą inicijuoja labdaros renginį „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope“), kurio tikslas – padėti gerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje.

Pasak medikų, iš pusantro tūkstančio mūsų šalies moterų, išgirdusių šios onkologinės ligos diagnozę – penktadalis yra iki 50 metų amžiaus, o 5-6 jų – itin jaunos, iki 30 metų. Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvje ir pasaulyje.

 

Nuo krūties vėžio neapsaugota nė viena moteris

Jau 10 kartą Vilniuje rengiamo labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ globėja JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall sako, kad jai didelė garbė prisijungti prie šios veiklių moterų iniciatyvos. Jų kasmet surenkamos lėšos yra skiriamos biopsinėms adatoms, naudojamoms krūties vėžio radiologinei diagnostikai, ir krūties žymekliams įsigyti. Per pastaruosius 9 metus šiam kilniam tikslui užsienio ambasadorių ir verslininkų žmonoms pavyko surinkti per 170 tūkstančių eurų.

„Labai malonu matyti tiek susivienijusių moterų iš skirtingų šalių, kalbančių skirtingomis  kalbomis, kurios visos yra neabejingos Lietuvos moterų sveikatos problemoms. Turbūt kiekvienas iš mūsų pažįsta ką nors, ką palietė ši liga: mamą, močiutę, sesę, dukrą ar draugę. Ir daugeliui tai teko išgyventi. Ankstyvoji diagnostika – kol kas geriausias būdas įveikti vėžį. Todėl raginu visus prisijungti ir nelikti abejingais”, – sako JAV ambasadorė Lietuvoje ir  labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ globėja Anne Hall.

 

Lietuvoje gyvenančias užsienietes vienija panašios vertybės

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija šiemet iškilmingą labdaros renginį organizuoja gegužės 5 d. Vaidilos teatre.  IWAV komitetą šiemet sudaro 11 Lietuvoje gyvenančių moterų iš Amerikos, Danijos, Ukrainos, Švedijos, Kroatijos, Filipinų ir Olandijos.

IWAV komiteto pirmininkė Natalija Dapkiene sako, kad tradicinis labdaros renginys – tai užsieniečių moterų susivienijimo simbolis su Lietuvos moterimis vardan sprendimo problemos, su kuria teko susidurti.

„Daugeliui iš mūsų krūties vėžys susijęs ir su asmenine šeimynine patirtimi ir tai irgi motyvuoja mus imtis iniciatyvos ir padėti toms moterims, kurios susiduria su šia skaudžia patirtimi. IWAV – tai skirtingų pasaulio šalių atstovės, kurias vienija bendros vertybės – solidarumas, noras padėti ir dalytis rūpesčiu su tais, kas šalia mūsų”, – sako N. Dapkienė.

Kaip ir kasmet, per renginį surinktos lėšos bus skiriamos ankstyvą krūties vėžio diagnozavimą palengvinančioms priemonės įsigyti, kurios bus dovanojamos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių onkologinėms ligoninėms.

l

Svarbu žinoti: susirgti gali ir jaunos moterys

Kas trečia moteris į medikus kreipiasi tik tuomet, kai liga jau būna pažengusi. „Tikrai nepamiršiu moters, kuri į specialistus kreipėsi dėl profilaktinio krūtų patikrinimo. Jauna verslininkė, pasitempusi, pasipuošusi perlų vėriniu ir labai skubanti į dalykinį susitikimą.  O krūtyje – itin išplitęs navikas, pati krūtis – deformuota, sutraukta, audiniai – nekrotizavę…”, – sako Nacionalinio vėžio instituto gydytoja radiologė Rūta Briedienė.

 

Anot jos, lyginant su kitomis onkologinėmis ligomis, sergantiems krūties vėžiu prognozės yra gana geros – dėl galimybių anksti nustatyti diagnozę ir dėl taikomo efektyvaus gydymo vis gerėja susirgusiųjų išgyvenamumo rodikliai. Vis tik gydytoja pabrėžia, kad jaunesnės moterys, kurios pagal savo amžių dar nedalyvauja profilaktinėje mamografinėje patikros programoje, neturėtų pamiršti, kad jos taip pat gali susirgti. „Todėl pastebėjus ar pajutus neįprastus simptomus krūtyje, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją“, – sako dr. R. Briedienė.

Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas prof. Valerijus Ostapenko sako, kad jauniausia jo operuota pacientė buvo 23 metų, o vyriausia – 91 metų amžiaus.

„Turime visas galimybes šiuolaikiškai gydyti šią ligą ir jeigu pavyktų pasiekti, kad Valstybinės ligonių kasos lėšomis apmokamą tyrimą pasidarytų kuo daugiau pacienčių, kurioms ši programa skirta – mirštamumą nuo krūties vėžio pavyktų stipriai sumažinti”, – teigia prof. V. Ostapenko.

Ištobulėjus radiologiniams tyrimo metodams, itin dažnai galima nustatyti ir nečiuopiamus krūties navikus, todėl medikai pataria tikrintis ir nesant žinomų krūties ligų simptomų, ypač jei moteris jaučia kažką neįprasto – geriausia ne dvejoti, bet pasitikrinti pas specialistą.

Parašykite mums

    Rekvizitai

    VŠĮ Viktorijos leidyba

    Įmonės kodas : 125011888

    redaktorius@onkologopuslapiai.lt