Kaip gamintojai dalijasi Lietuvos kompensuojamųjų vaistų rinką?

Rubrikos: Naujienos

Pernai kompensuojamuosius vaistus Lietuvoje siūlė 106 vaistų gamintojai. Jiems už pagamintus vaistus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto buvo sumokėta per 217,7 mln. eurų, o patys gyventojai dar primokėjo apie 54,2 mln. eurų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenys rodo, rašoma VLK pranešime spaudai, kad pagal kompensuojamųjų vaistų pardavimo apimtis (gautos PSDF biudžeto lėšos ir pacientų priemokos) Lietuvoje pernai pirmavo šios užsienio farmacijos kompanijos: „Novartis Europharm“ (kompensuojamųjų vaistų parduota už 20,6 mln. eurų), „Les Laboratoires Servier“ (19,6 mln. eurų), „Berlin-Chemie“ (apie 19,1 mln. eurų).

Daugiausia PSDF biudžeto išlaidų kompensuojamiesiems vaistams 2017 m. teko bendrovei „Novartis Europharm“ – iš viso 19,7 mln. eurų, arba apie 9 proc. metinės visų PSDF išlaidų vaistams sumos. „Johnson & Johnson“ iš PSDF biudžeto teko apie 18 mln. eurų, arba 8,3 proc. metinės PSDF išlaidų vaistams sumos, „Abb Vie“ teko per 14 mln. eurų, arba 6,5 proc. metinės sumos.

Daugiausia tiesioginių gyventojų priemokų už kompensuojamuosius vaistus pernai gavo šios farmacijos kampanijos: „Les Laboratoires Servier“ – apie 10,5 mln. eurų (priemokos sudarė 53 proc. kompensuojamųjų vaistų pardavimo sumos), „Berlin-Chemie“ – 8,7 mln. eurų (priemokos sudarė 45 proc. kompensuojamųjų vaistų pardavimo sumos), „KRKA“ – beveik 5 mln. eurų (priemokos sudarė 45 proc. kompensuojamųjų vaistų pardavimo sumos).

Pasak specialistų, daugiausia priemokų sumoka kardiologinius vaistus įsigyjantys pacientai. Pavyzdžiui, 2017 m. pacientų priemokos už pirmiau minėtų gamintojų kardiologinius vaistus sudarė 44–57 proc. bendros sumos, už kurią buvo parduota šių vaistų. Specialistai pažymi, kad gyventojai renkasi ne pigiausius kardiologinius vaistus, o jiems įprastų, jau žinomų gamintojų vaistus. Tačiau už juos reikia daugiau primokėti.

Statistika rodo, kad daugiausia kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) pardavė UAB „Eurovaistinė“ (už 69,3 mln. eurų), UAB „Nemuno vaistinė“ (maždaug už 64 mln. eurų) ir UAB „Gintarinė vaistinė“ (už 55,1 mln. eurų).

Daugiausia priemokų už kompensuojamuosius vaistus ir MPP gyventojai sumokėjo UAB „Eurovaistinė“ – iš viso 18,9 mln. eurų (vienam receptui tenkanti priemoka vidutiniškai sudarė apie 5,4 euro), UAB „Nemuno vaistinė“ – iš viso 15,7 mln. eurų (vienam receptui tenkanti priemoka vidutiniškai sudarė apie 5,2 euro), UAB „Gintarinė vaistinė“ – iš viso 9 mln. eurų (vienam receptui tenkanti priemoka vidutiniškai sudarė apie 4,8 euro).

VLK duomenimis, pernai Lietuvoje kompensuojamuosius vaistus ir MPP vartojo apie 1,2 mln. apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu gyventojų arba maždaug 43 proc. visų Lietuvos žmonių. Iš visų vartojusių kompensuojamuosius vaistus ir MPP – pusė yra vyresni kaip 60 metų.

Parašykite mums

    Rekvizitai

    VŠĮ Viktorijos leidyba

    Įmonės kodas : 125011888

    redaktorius@onkologopuslapiai.lt